O nas

Firma LYNX Poland istnieje na Polskim rynku od 1991 roku, a w branży CNC od 2003 roku. Na początku zajmowaliśmy się produkcją oprogramowania do maszyn CNC, a w 2006 roku wyprodukowaliśmy pierwszą maszynę CNC opartą o własne sterowanie i oprogramowanie.

Przez wiele lat doskonaliliśmy technologie, co przełożyło się na produkcję niezawodnych i bardzo wydajnych maszyn CNC. W naszej ofercie znajdują się maszyny z głównym przeznaczeniem do branży opakowaniowej, meblarskiej i poligraficznej. Idealnie znajdą też zastosowanie w pokrewnych branżach: reklamowej, kompozytów i materiałów technicznych, planek, budowlanej i wielu innych.
  • Katery XERXES Cutter
  • Frezarki CNC
  • Plotery wielofukcyjne
  • Plotery termiczne
  • Maszyny specjalizowane do branży opakowaniowej i POSm

Cała produkcja na terenie Polski

Nasze hasło to: "Od pomysłu do przemysłu"

Właśnie tak realizujemy nasze podejście do produkcji maszyn CNC. Wszystkie proponowane przez nas maszyny zostały zaprojektowane od podstaw w naszej firmie, każdy etap produkcyjny jest przez nas w pełni kontrolowany. Każda maszyna wyposażona jest w uniwersalny sterownik Ethernet (RJ-45) oraz indywidualne oprogramowanie graficzne i sterujące całkowicie wykonane przez naszą firmę. Stosujemy najwyższej jakości przemysłowe komponenty gwarantujące długą żywotność i tanią eksploatację. Zaprojektowaliśmy własne profile konstrukcyjne i jezdne o podwyższonej wytrzymałości.


  • własne sterowanie
  • własne oprogramowanie
  • autorskie projekty maszyn

Potrójne wyróżnienie

Niewiele firm w Polsce może pochwalić się nagrodami, my też należymy do tego grona. Największy sukces osiągneliśmy w 2015 roku, czyli aż 3 złote medale w ciągu jednego miesiąca za cutter XERXES. Jako pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy w pełni funkcjonalny i zautomatyzowany cutter, ze stołem ruchomym, automarycznym systemem rozwijania, własnymi głowicami tnącymi, systemem fotodigitalizacji i oprogramowaniem do Nestingu. Każdy z tych elementów stworzyliśmy w dziale rozwoju LYNX Poland.


Cutter XERXES otrzymał Złoty Medal MTP 2015, Diament Meblarstwa 2015 i Nagroda Targów Kompozyt-Expo 2015. Do dziś wprowadziliśmy wiele nowych udogodnień i rozwiązań.
Nagrody i wyróżnienia złote medale xerxes cutter

Nie wiesz jaką wybrać maszynę?

Napisz do nas - bez trudu dobierzemy najodpowiedniejszy model skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Dział w budowie - zapraszamy za kilka dni.


xerxes-cutter.com hot-wire-cutter.com frezarki-cnc.pl